Din pacate nu pot sa va invit pentru ca nu mai sunt locuri :))
a side dish for www.alexgalmeanu.com
Ce face un fotograf în vacanță? Evident… fotografii. Asta am făcut și eu în Maroc, mi-am încercat mâna cu un reportaj de călătorie. Nu aș fi putut să gasesc un loc mai bun, țara nord-africană este ideală din punctul acesta de vedere. Pot să declar că Marocul este “fotogenic”.
A venit și vremea asta… primul clip publicitar la care am colaborat. Clientul este Romtelecom, agenția: GMP, producția și postproductia: TheCell, imaginea… eu :)
more on www.alexgalmeanu.com
Expoziția “Portrete Subiective” merge în Irlanda. Expun, la Cork Film Festival, în cadrul programului România în Focus, organizat de Institutul Cultural Român din Londra. Expoziția poate fi văzută pe toată durata festivalului, în periada 6-13 noiembrie 2011.
Este deja o știre veche dar cred că merită să vă reamintesc. A apărut DoR #7.
Uite așa, de dragul comparației, dar și pentru că am avut ocazia, am refăcut dintr-un unghi asemănător, o panoramă a Bucureștiului anului 1985. Schimbările le intuim cu toții, mai ales pe cele evidente, dar mai sunt multe detalii ce scapă fără șansa unui termen de comparație. Ar fi lucruri de zis, vă voi lăsa pe voi, sunt sigur că vor fi destui ce au încă plăcerea descoperirii, enjoy!
continuare pe muzeuldefotografie.ro
Este octombrie, Anastasia revine. A trecut încă un an și avem o nouă fotografie. Vă reamintesc faptul că Anastasia vine în studioul meu în fiecare octombrie pentru un portret. Prima fotografie a fost realizată 2003, acum am ajuns la cea cu numărul nouă. Evident, scopul este unul documentar, folosim aparatul de fotografiat pentru a observa evoluția timpului asupra dezvoltării noastre.